POJEDŹ Z NAMI NA MITYCZNY KAZBEK (5047 m)!

POJEDŹ Z NAMI NA MITYCZNY KAZBEK (5047 m)!

Zakładając bloga, prędzej spodziewałabym się Hiszpańskiej Inkwizycji, niż tych wszystkich możliwości, jakie zaczną się przede mną otwierać. Niby przez kilka lat systematycznie pracuję nad nowymi wpisami oraz zdjęciami, dwoję się i troję, byście nie żałowali ani minuty spędzonej na blogu, staram się nieco Was rozbawić, rozerwać, może nauczyć. W międzyczasie przecieram oczy ze zdumienia monitorując wciąż rosnące statystyki. O kurde! Kto by pomyślał, że trafię do tylu ludzi. Tylu fajnych ludzi zafascynowanych górami oraz podróżami. Nice!

To wszystko wzięte razem do kupy zaowocowało fantastyczną współpracą z Mountain Freaks, dzięki której mogę zaoferować Wam wspólny wyjazd do Gruzji, którego celem będzie zdobycie mitycznej góry Kazbek. Nie ukrywam, że będzie to dla mnie wyzwanie, wcześniej nawet nie marzyłam o przekroczeniu granicy 5000 metrów nad poziomem morza, ale tym przyjemniej będzie mi pokonać kolejny etap górskiej przygody w towarzystwie kogoś z Was. 🙂

Razem z Mountain Freaks szukamy kilkoro śmiałków, którzy razem z Tomkiem i mną porwą się na jeden z najbardziej znanych kaukaskich szczytów. Będzie kameralnie, górsko i fajnie. Dołączysz?

Gruzjablog3

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Termin: 11.07.2017 – 17.07.2017 (lub 18.07.2017 w zależności od przebiegu akcji górskiej wyprawa będzie trwała 7 lub 8 dni; szczegóły w planie poniżej);

Dla kogo: na wyprawę może zapisać się każda osoba w dobrej kondycji fizycznej, nie posiadająca przeciwwskazań zdrowotnych, nawet bez wcześniejszego doświadczenia w górach wysokich; plan zakłada stopniową aklimatyzację oraz rozłożenie całej akcji górskiej na 5 dni, tak by każdemu umożliwić bezpieczne zdobycie Kazbeku;

Opieka: nad wyprawą będzie czuwał polski lider oraz gruzińscy przewodnicy;

Warunek: mpreza odbędzie się przy minimum 6 chętnych osobach, zapisy do końca kwietnia;

Cena za osobę: 590,00 euro 550 euro + bilety lotnicze (ok. 700-800 zł).

 

Zasady płatności:

 • I rata: opłata rezerwacyjna: 250 EURO – płatna przy zapisie
 • II rata: 300 EURO – płatne na 14 dni przed rozpoczęciem wyprawy na nasze konto bankowe.
 • Płatność za wynajem sprzętu wysokogórskiego (jeśli jest potrzeba), zakup gazu, liofilizatów itp. – w naszym biurze, gotówką lub kartą.

Cena zawiera:

 • opiekę lidera wyprawy oraz przewodników wysokogórskich podczas całej wyprawy (polskojęzyczny zespół)
 • pomoc w przygotowaniu do wyprawy: konsultacje poprzez e-mail oraz nasz profil na facebooku dotyczące przygotowania fizycznego, zakupu sprzętu, organizacji przelotów do Gruzji i wszystkiego innego, co związane z wyprawą
 • transfer z lotniska do Kazbegi (Stepancminda) i z Kazbegi (Stepancmindy) do Tbilisi (i potem na lotnisko)
 • przewodnik po Tbilisi na czas zwiedzania miasta
 • dwa noclegi w Stepancmindzie (Kazbegi) – pokój dwuosobowy z łazienką (dopłata do pokoju jednoosobowego: 25 EURO)
 • dwie uroczyste gruzińskie kolacje, w tym jedną tradycyjną suprę z winem oraz tradycyjną muzyką gruzińską
 • jeden obiad
 • dwa śniadania
 • wjazd (i zjazd) samochodami terenowymi na wzgórze z kościołem Trójcy Świętej, gdzie rozpoczyna się szlak na Kazbek
 • transport bagażu głównego na koniach do stacji Meteo i z powrotem
 • namioty potrzebne w trakcie wyprawy
 • opłatę za noclegi w namiotach w bazie przy Stacji Meteo (możliwy nocleg w Stacji Meteo za dopłatą: 60 EURO)
 • ubezpieczenie górskie na czas wyprawy (u polskiego ubezpieczyciela, co ułatwia ewentualny kontakt z ubezpieczycielem w razie potrzeby)
 • koszulkę z Kazbekiem, kubek oraz inne gadżety firmowe na pamiątkę wyprawy.

Dodatkowe możliwości:

 • wypożyczenie kompletu sprzętu podstawowego – raki, czekan, uprząż z karabinkami, kijki trekkingowe oraz kask na okres całej wyprawy – 80 euro , 50 euro
 • wypożyczenie innego sprzętu (śpiwór, kuchenka turystyczna itp.) – wg cennika naszej wypożyczalni z uwzględnieniem 20 % rabatu 30 % rabatu
 • zakup gazu do kuchenek turystycznych – 8 euro (mały), 12 euro (duży).

 

PLAN WYPRAWY

DZIEŃ PIERWSZY – przylot do Gruzji i transport do Kazbegi (Stepancminda). Z lotniska odbiera Was lider wyprawy i wraz z nim jedziecie komfortowym busem do Kazbegi (Stepancmindy). Po przyjeździe zostajecie zakwaterowani w pensjonacie, który pełni rolę naszej bazy w Kazbegi (pokoje 2-osobowe z łazienkami). Jeżeli nie będziecie mieć ze sobą swojego sprzętu, to możecie u nas wypożyczyć wszystko, co jest potrzebne do ataku na szczyt – raki, czekan, uprząż, śpiwór i inne. W naszym biurze można również kupić gaz do kuchenek turystycznych oraz liofilizaty. Ten dzień przeznaczamy na odpoczynek i przygotowanie się do rozpoczęcia akcji górskiej w kolejnym dniu. Wieczorem zjemy gruzińską kolację wraz ze wszystkimi uczestnikami wyprawy oraz całym zespołem Mountain Freaks.

DZIEŃ DRUGI – O godzinie 9:00 jemy śniadanie. Następnie jedziemy do sklepu, w którym możemy kupić chleb, wodę i inne produkty potrzebne nam podczas wyprawy. To ostatnia szansa na uzupełnienie zapasów. W naszym pensjonacie możecie zostawić depozyt na czas ataku szczytowego (wszystko to, czego nie będziecie potrzebować w górach). Następnie rozpoczynamy naszą podróż na szczyt Kazbeku. Na wzgórze, gdzie znajduje się cerkiew Trójcy Świętej i skąd rozpoczyna się szlak na Kazbek (2170 m n.p.m.) wjeżdżamy samochodami terenowymi. Tam nasz bagaż główny zostanie zapakowany na konie i stamtąd przetransportowany prosto do Stacji Meteo. W dalszą podróż ruszymy z małymi plecakami. Przewidywany czas trekkingu tego dnia to 4 godziny. Po tym czasie rozbijamy pierwszy obóz (namioty), w którym zostaniemy na noc – 3200 m n.p.m. W czasie wyprawy wszystkie posiłki przygotowujemy we własnym zakresie (kuchenki turystyczne i gaz będą niezbędne).

DZIEŃ TRZECI – Kontynuujemy podróż w kierunku szczytu. Tego dnia przejdziemy przez pierwszy lodowiec na naszej drodze. Przewidywany czas trekkingu tego dnia to 3 godziny. Po tym czasie dojdziemy do Stacji Meteo – 3600 m n.p.m. Tam rozbijamy obóz (namioty), w którym spędzimy kolejne dni i z którego będziemy wychodzić na atak szczytowy.

DZIEŃ CZWARTY – Dzień aklimatyzacyjny. W ramach aklimatyzacji udamy się na trekking, podczas którego przekroczymy 4000 m n.p.m. Przewidywany czas trekkingu tego dnia to 3 godziny. Po powrocie odbędziemy szkolenie z zasad chodzenia na linie, asekuracji, posługiwania się czekanem i bezpieczeństwa w górach wysokich. Następnie – odpoczynek w bazie przy Stacji Meteo oraz przygotowanie do ataku szczytowego.

DZIEŃ PIĄTY – Tego dnia planujemy stanąć na szczycie Kazbeku (5047 m n.p.m.). O godzinie 01:00 w nocy rozpoczynamy atak szczytowy. Cała akcja zajmie nam około 10-13 godzin. Po powrocie ze szczytu – odpoczynek i nocleg w bazie przy Stacji Meteo.

DZIEŃ SZÓSTY – Z samego rana schodzimy do Stepancmindy (Kazbegi). Zejście zajmie nam około 5-6 godzin. Spod cerkwi Trójcy Świętej odbierze nas samochód terenowy. Nasze bagaże wracają do wioski na koniach, a my podczas trekkingu mamy ze sobą tylko małe plecaki. W Kazbegi zatrzymujemy się ponownie w naszym pensjonacie (pokoje 2-osobowe z łazienkami), gdzie czeka na nas obiad. Cały dzień przeznaczamy na odpoczynek po akcji górskiej. Wieczorem bierzemy udział w uroczystej suprze pożegnalnej, podczas której zrobimy własne khinkali, nauczymy się grać na panduri, posłuchamy gruzińskich pieśni i odkryjemy tajniki gruzińskiego tańca.

DZIEŃ SIÓDMY – (dzień zapasowy na wypadek niepogody w górach).

DZIEŃ ÓSMY – O godzinie 10:00 jemy śniadanie, a następnie przejeżdżamy do Tbilisi. Cały dzień zwiedzamy Tbilisi, a wieczorem (w nocy) przejeżdżamy na lotnisko, skąd odlatujemy do Polski. Przylot do Polski kolejnego dnia o 7:00 czasu polskiego (do Warszawy).

 

WSZYSTKIE INFORMACJE W WERSJI PDF – KLIK

 

ORGANIZACJA WYPRAWY

Za organizację naszej wspólnej wyprawy na Kazbek odpowiada agencja Mountain Freaks Mountain Travel & Adventure Agency, która od 10 lat z powodzeniem zajmuje się górskim przewodnictwem w Gruzji. Ich misją nie jest wprowadzanie kolejnych grup na szczyt, ale zarażanie kolejnych serc pasją do, jak sami twierdzą, najpiękniejszego miejsca na ziemi. Więcej o agencji doczytacie tutaj.

Ze swojej strony dodam, że minionego lata moi górscy znajomi mieli okazję przetestować działanie firmy, a o Ewie, która wynalazła mnie w czeluściach internetów i zaprosiła do współpracy wypowiadali się w samych superlatywach. Wrócili zadowoleni, a sama Gruzja wprawiła ich w niemały zachwyt. Ja też chcę tego doświadczyć!

Koniecznie odwiedźcie Mountain Freaks na Facebook’u, Instagramie i kanale YouTube – krew Was zaleje od ilości przekapitalnych krajobrazów! 😀

 

ZAPISY, PYTANIA, KONTAKT

Ewa z Mountain Freaks – Mountain Travel & Adventure Agency

e-mail: info@mountainfreaks.ge

 

Oczywiście i ja pozostaję do Waszej dyspozycji – piszcie śmiało!

Na koniec jeszcze zostawię kilka zdjęć na pokuszenie… Eh!

Gruzjablog4

Gruzjablog2

Gruzjablog6

Gruzjablog5

Gruzjablog1

WYPRAWA NA KAZBEK Z:

logo-home

 

 

5 comments

 1. Gratki!!! Powodzenia 🙂

 2. O kurcze ale kuszące!! ja juz bym sie zapisala, ale martiwa mnie szczeliny ktore tam są, w ktore mozna wpasc! Kurcze termin idealny dla mnie !!! I prezent na urodziny 🙂

 3. Hej !
  A ja mam takie pytanie nie bardzo na temat. Czy wejście na Kopę Kondracką jest bardzo „wymagające” jeśli idziemy przez Dolinę Małej Łąki ? Chodzi mi o osokę która spacerowała po Karkonoszach 🙂 Bo marzą mi się Czerwony Wierchy (latem) ale nie wiem czy dam radę. Z opisu wynika, że jest tylko pod górkę ale nie ma tam nic „trudnego”.
  Pozdrawiam ! 🙂

  • Wieczna Tułaczka

   Hej 🙂
   Generalnie podejście w dobrych warunkach nie jest trudne. Po drodze mija się żleb z zamontowanymi łańcuchami, ale nie jest to miejsce trudne technicznie. Łańcuchy raczej służą tam do pomocy w razie oblodzeń czy deszczu, kiedy skała jest śliska. Nie licząc tego krótkiego fragmentu (jego pokonanie zajmuje minutę?), to po prostu żmudne, ok. 4-godzinne podejście. Wystarczy kondycja i można śmigać! 🙂

   • Dziękuję bardzo za odpowiedź !
    Ale zejście (bądź wejście ) z Kir w kierunku Ciemniaka przez Miętusi Przysłop jest też raczej „normalny ” . Wiem, pytania na „poziomie ” ale zawsze lepiej się zapytać niż potem być w szoku 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*

Scroll To Top

kartal escort Pendik escort gay porno bursa escort